BASEBALL HOUSE LEAGUE STANDINGS

T-Ball Jr. HL (2013 - 2014) | Monday

Name Coach Schedule
Olympic Trophies Laura Celli-Henriques  Schedule
Swiss Chalet Craig Reeder  Schedule
TD Canada Trust Paolo Di Zazzo  Schedule
Vaughan Vikings Shelli Cordeiro  Schedule
Marchants Pino Falduto  Schedule

T-Ball Jr. HL (2013 - 2014) | Saturday

Name Coach Schedule
Venetian Peter Budziak  Schedule
Field of Dreams Happy Singh  Schedule
National Sports Vito Cammisa  Schedule
AC Studios Donny Catinari  Schedule
Sport Clips David Vena  Schedule
Not Just Closets Massimo Savona  Schedule

Sr. T-ball Division 2018

Name Coach Schedule
Olympic Trophies Robert Clark  Schedule
Maple Auto Centre Shaun Dougall  Schedule
Silverstar Sports Mark Greenbaum  Schedule
Sport Clips Antonella Bertani  Schedule
Maple Lions Manny Arreaga  Schedule
Vaughan Vikings Claudio Saverino  Schedule
SWISS CHALET Nick Ciappa  Schedule
VENETIAN Vince Gagliardi  Schedule
MAPLE BAKERY Michael Mintsopoulos  Schedule
TD CANADA TRUST Loren Siegal  Schedule
MAINLINE PLANNING SERVICES Denny Suh  Schedule
FIELD OF DREAMS Nathan Sharma  Schedule
National Sports Chirag Patel  Schedule

Jr. Rookie Division 2018

Name Coach W L T PF PA PCT Schedule
National Sports Sabrina McDermott #14 3 0 0 18 15 1.000  Schedule
Maple Bakery Enzo Romeo 2 0 0 12 4 1.000  Schedule
Swiss Chalet Graeme Dickson 1 0 1 6 0 0.750  Schedule
Mondial Auto Mario Barone 1 1 1 4 8 0.500  Schedule
Sheraton Nat Fiumara 1 1 0 23 7 0.500  Schedule
Maple Lions Wayne Johnson 1 1 1 7 2 0.500  Schedule
Patterned Concrete Mississauga Peter Budziak 1 1 1 1 4 0.500  Schedule
Vikings Daniela Martinis 1 2 0 7 8 0.333  Schedule
Somerville Josephine Vidiri 0 2 0 0 23 0.000  Schedule

Sr. Rookie Division 2018

Name Coach W L T PF PA PCT Schedule
1 TEAM NATIONAL SPORTS Gabriel Mazzone 1 0 0 4 0 1.000  Schedule
2 TEAM SEVEN VIEW CHRYSLER Mauro Mittone 0 0 1 5 5 0.500  Schedule
3 TEAM MARCHANTS Dave Harris - Coach 0 0 1 0 0 0.500  Schedule
4 TEAM SWISS CHALET Julian Logullo 0 0 0 0 0 0.000  Schedule
5 TEAM CANADIAN TIRE ALBION & KIPLING Taiyo Deguchi 0 0 0 0 0 0.000  Schedule
6 TEAM WESTVIEW PAVING Alexander Marmora 0 0 0 0 0 0.000  Schedule
7 TEAM MERIDIAN Alessandro Zayas 0 0 0 0 0 0.000  Schedule
8 TEAM MAPLE BAKERY Justin Shapiro 0 0 0 0 0 0.000  Schedule
9 TEAM OLYMPIC TROPHIES Cooper Boltman 0 0 0 0 0 0.000  Schedule
10 TEAM VENETIAN Ryan Sylvester 0 0 0 0 0 0.000  Schedule
11 TEAM LAB FLOORING INDUSTRIES Jerry Kakish 0 0 0 0 0 0.000  Schedule

Mosquito Division 2018

Name Coach W L T PF PA PCT Schedule
1 SPIN DESSERT CAFE Joe Arbeed 3 0 0 43 18 1.000  Schedule
2 OLYMPIC TROPHIES Hiren Patel 3 0 0 30 9 1.000  Schedule
3 MARCHANTS jordan zak 3 0 0 44 25 1.000  Schedule
4 SWISS CHALET David Newman 2 0 0 19 5 1.000  Schedule
5 NOT JUST CLOSETS Anthony Santino 3 0 0 20 14 1.000  Schedule
6 AC STUDIOS Frank Costa 2 1 0 32 18 0.667  Schedule
7 TD BANK Angelo Lo Dico 2 1 0 13 15 0.667  Schedule
8 NATIONAL SPORTS Michael Bonello 2 1 0 27 14 0.667  Schedule
9 SEVEN VIEW CHRYSLER Carlo Pucci 2 1 0 23 20 0.667  Schedule
10 DUCA Steve Bottos 2 2 0 40 46 0.500  Schedule
11 MAPLE AUTO CENTRE Andrew Cone 1 1 0 15 13 0.500  Schedule
12 FIELD OF DREAMS Mark Di Cristofaro 1 3 0 28 41 0.250  Schedule
13 MAPLE BAKERY Frank Fuda 1 3 0 32 42 0.250  Schedule
14 SOMERVILLE Phil Meyer 1 4 0 32 49 0.200  Schedule
15 VENETIAN BANQUET HALL Joe Macchiarulo 0 3 0 6 21 0.000  Schedule
16 SHERATON Frank Bellec 0 3 0 31 49 0.000  Schedule
17 MAPLE LIONS Carlo Guerrieri 0 3 0 18 26 0.000  Schedule
18 MERIDIAN Domenic Ravenna 0 2 0 4 26 0.000  Schedule
19 SUPERIOR PRINTING Yusuf Siddiqui 0 2 0 8 27 0.000  Schedule

Peewee Division 2018

Name Coach W L T PF PA PCT Schedule
1 National Sports Yankees Rob Costabile 1 0 0 11 3 1.000  Schedule
2 Venetian Banquet Hall White Sox Marco Presutto 1 0 0 14 4 1.000  Schedule
3 Sports Clips Red Sox Jim Marano 1 0 0 16 5 1.000  Schedule
4 Christal Mechanical Giants Darryl Frankfort 3 0 0 21 4 1.000  Schedule
5 Swiss Chalet Expos Daniela Guglielmin 2 1 0 18 20 0.667  Schedule
6 Megafoam Inc. Royals Yousef Kayyal 1 1 0 23 18 0.500  Schedule
7 Canadian Tire Albion and Kipling Athletics (A's) Stella Grace 0 0 0 0 0 0.000  Schedule
8 AC Studio Twins Nancy Di Biase 0 1 0 3 11 0.000  Schedule
9 Olympic Trophies Rangers Danny Huntington 0 0 0 0 0 0.000  Schedule
10 Superior Printing Rays Emilio Di Rienzo 0 0 0 0 0 0.000  Schedule
11 Dentistry on Thornhill Woods Jays Vince Venditti 0 1 0 2 18 0.000  Schedule
12 Silverstar Sports Cardinals Sam Castiglione 0 1 0 2 9 0.000  Schedule
13 Meridian Nationals Glen Giacomelli 0 2 0 4 8 0.000  Schedule
14 Duca Mets Robert Bergamin 0 0 0 0 0 0.000  Schedule
15 Mainline Planning Services Angels Jason Pannozzo 0 1 0 3 6 0.000  Schedule

Bantam Division 2018

Name Coach W L T PF PA PCT Schedule
1 LAB FLOORING INDUSTRIES Luca Riga 3 0 0 38 15 1.000  Schedule
2 MERIDIAN Michael Pallotta 3 0 0 35 25 1.000  Schedule
3 PATTERNED CONCRETE MISSISSAUGA Andrew Calderone 2 1 0 25 17 0.667  Schedule
4 SWISS CHALET Gianluca Provenzano 2 1 0 36 32 0.667  Schedule
5 NATIONAL SPORTS Marco Calabretta 2 1 0 15 17 0.667  Schedule
6 HIGH FIVE Ethan Champagne 2 1 0 29 26 0.667  Schedule
7 CHRISTAL MECHANICAL Adam Marshall 1 2 0 15 17 0.333  Schedule
8 CANADIAN TIRE ALBION & KIPLING Frank Bellec 1 2 0 18 19 0.333  Schedule
9 DENTISTRY ON THORNHILL WOODS Michael Court 0 2 0 5 15 0.000  Schedule
10 LE GERMAIN TORONTO Jonathan Sangiuliano-Volpone 0 3 0 14 28 0.000  Schedule

Jr. Midget Division 2018

Name Coach W L T PF PA PCT Schedule
1 Swiss Chalet Carlo Viola 6 0 0 66 38 1.000  Schedule
2 Vikings Mike Gryschuk 3 2 0 54 26 0.600  Schedule
3 Downsview Kitchens Frank Bruno 1 5 0 41 64 0.167  Schedule
4 AC Studio Larry Markle 0 5 0 20 76 0.000  Schedule

Sr. Midget Division 2018

Name Coach W L T PF PA PCT Schedule
1 Marchants 4 0 0 40 22 1.000  Schedule
2 Maranello BMW Nick Bozhko 3 1 0 37 25 0.750  Schedule
3 Mondial Auto 2 2 0 35 28 0.500  Schedule
4 Duca 2 2 0 34 34 0.500  Schedule
5 Superior Printing 1 3 0 34 33 0.250  Schedule
6 Sheraton Jim Pileggi 0 4 0 17 55 0.000  Schedule